Grupa I

mgr Marzena Pytlik
dyrektor przedszkola mgr Karina Baca
Pomoc nauczyciela: Katarzyna Hycka

Maluchy są w swoim żywiole. Pani dyrektor, dziękując za gościnę Fundacji im. Brata Alberta, ośmiela się już teraz zaprosić na piknik na przyszły rok.
Nasza współpraca ze środowiskiem nabrała rozpędu. Ale najważniejsze jest to, że to już potrafimy.
Jeszcze echa jednej uroczystości nie wybrzmiał‚y, a my już zagrzewamy się™ do nastę™pnej. Tym razem to starszaki nas zainspirował‚y do rapu na „ Łapu capu”. Jak się ™ rozkrę™cimy to i rocka zatań„czymy.

Mali aktorzy w swoim stylu przygotowywali się do swojej pierwszej scenki dramowej pt. „Podwórko”. Sprawdzali w jakiej obsadzie będą się czuli najlepiej. Stroje i rekwizyty poszły w ruch. Niektóre kreacje były autorstwa rodziców. Wykonana przez nauczycielkę dekoracja oraz prezenty przygotowane przez dzieci sprawiły, że „Dzień Mamy” miał wyjątkowo uroczysty charakter i symboliczny przekaz, tego kim dla każdego jest mama.

Wrażliwość estetyczna maluchów uwidoczniła się w ich twórczych działaniach. Dokonują wyboru szablonu kwiatów, które im się podobają. Chętnie mieszają kolory farb, zachowując równowagę, dobierając kolory adekwatne do części składowych roślin. Czerpią radość z zajęć plastycznych i chwalą się swoimi malunkami, po czym obdarowują nimi swoje mamy.
Po raz pierwszy w naszym przedszkolu zagościła grupa uczniów z pasją „Odkrywców”. Wraz z panią pedagog ze Szkoły Podstawowej Nr 3 byli w naszej grupie chłopcy z propozycją przeprowadzenia zabaw z przed lat. Zainteresowanie i aktywność dzieci była tym większa, że to nie nauczycielki ale uczniowie objaśniali zasady gier.

Przed majówką sporo się działo w naszej grupie. Byliśmy zaproszeni do biblioteki na „głośne czytanie”.
„Uśmiech żabki” to opowiadanie, które się maluchom spodobało. Nie tylko wprawiło nas w dobry humor ale też ośmieliło do zabaw w nowym otoczeniu.

Przekazywanie tradycji jest celem samym w sobie. W naszym przedszkolu odbywa się to w różnych formach. Staramy się tworzyć miłą atmosferę w estetycznym otoczeniu i przy aktywnym udziale całego grona pracowników.

Takie uroczyste odejście zimy zapamięta każdy maluch. Z góry było wiadomo, że Marzanny mają przekichane. Na domiar tego piosenka „Marcowe żaby” okazała się być całą prawdą na temat obserwowanej pogody.        I tak chcąc, nie chcąc uczymy dzieci odkrywania, przeżywania i działania.

Maluchy w nielicznym gronie zawitały do biblioteki. Zachowali się jak prawdziwi znawcy, wykazując duże zainteresowanie nowym otoczeniem.

Śmiało można stwierdzić, że rozwijamy skrzydła w działalności artystycznej.

Zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez Panią Annę, skupiają uwagę dzieci, wręcz uspakajają nawet tych nowoprzybyłych, angażując bez reszty ich aktywność.

Zabawy  badawcze i teatrzyk- integracja grup I i III

Wspieranie siebie, motywacja, wyzwania i wiara w swoje możliwości stały się naszą codziennością. Odkrywamy siebie każdego dnia od nowa, mając w sobie luz.

Nasz debiut na wielkiej scenie zaliczamy do BARDZO UDANYCH!!!!!
Tym bardziej że goście byli najukochańsi na świecie!!!!
Dziękujemy, że byliście z Nami!!!!! KOCHANI DZIADKOWIE!!!!!

Pierwsze zajęcia otwarte z j. angielskiego w grupie I i zaaranżowaną
przez wychowawczynię sytuację edukacyjną, związaną ze strojeniem
choinki, zaliczamy do udanych.

Dzieciom humor dopisuje, bo wiedzą, że się nimi wciąż ktoś opiekuje.
A długo oczekiwane spotkanie ze Św. Mikołajem odwagi im dodaje.

Zajęcia z j. angielskiego u maluchów przynoszą wspaniałe efekty.
Zachodzi korelacja w tematyce opowiadań, czego z radością doszukują
się dzieci.
„Hej mój brzuszku, ciesz się ciesz, zaraz smaczną marchew zjesz”.
Tym razem warzywa posłużyły, nie tylko do degustacji, ale też jako
rekwizyt do zabaw i przedmiot dekoracji.

08.11.2017r. (środa) PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
No i stało się!!!!Wreszcie jesteśmy pełnoprawnymi członkami społeczności
Naszego KOCHANEGO PRZEDSZKOLA!!!!:)
Podczas naszych występów, tańców i wierszyków łezka w oku niejednego rodzica się zakręciła:) i nie tylko 🙂 Pani Ela była z Nas dumna!!!
Ale nie tylko my występowaliśmy:) również Nasi rodzice włączyli się we wspólną zabawę:) I poszło im całkiem nieźle:)
Finalny moment uroczystego pasowania pozostanie  TYLKO w Naszej pamięci:).
A nasze świętowanie zakończyliśmy małym słodkim co nieco, o które zadbali Nasi rodzice!!!
Dziękujemy!!!!!

Starsze galerie:

Wrzesień – Październik 2017r.