Grupa IV

Wychowawcy:mgr Anna Duplak
             mgr Joanna Odrzywołek
Pomoc nauczyciela: Danuta Drożdż

W środę w gr IV odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców
„Jak Koralik szukał wiosny w lesie”

Już ozimina szumieć zaczyna, Kwiatek
że nie powróci już.
I po tym można, od razu poznać,
że wiosna jest tuż,tuż…….
W czwartek dzieci z gr IV gościły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie z kl.III oraz wychowanków z ośrodka wychowawczego chorych na autyzm. Celem spotkania były wspólne zabawy integracyjne oraz przedstawienie teatrzyku wiosennego. Na pożegnanie była słodka niespodzianka dla naszych gości.

​​W środę 28 marca dzieci z grupy IV wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chrzanowie, gdzie wzięły udział w zajęciach sportowych z klasą I.

Do zająca przyszła kurka;
Ko, ko, ko, ko – zagdakała.
Z koszem jajek na pisanki
Mama kwoka mnie przysłała.
Zając podparł się pod boki;
– A to ci dopiero jajka!
Namaluje na nich tęczę,
i na każdym będzie bajka.
W gr IV zawitał nie spodziewany gość, który poszukiwał …….dzieci. Jak się okazało, był to zajączek szaraczek, który przyniósł dzieciom prezenty…. W zamian należało wykonać zadanie wskazane przez zajączka .Radość dzieci nie miała końca….

Pisanki, pisanki jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek….
W dniu dzisiejszym dzieci z grupy III i IV miały przyjemność wspólnie spożywać „Śniadanko Wielkanocne.” Pani dyrektor radośnie powitała wszystkie dzieci oraz pracowników. Przypominając jednocześnie o tradycjach Wielkanocnych i radosnym nadejściu zmartwychwstania Chrystusa Alleluja!………

W środę 21 marca dzieci z grupy III i IV wybrały się do biblioteki by uczestniczyć  w Dniu Kolorowej Skarpetki, czyli obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa.Przedszkolaki wzięły udział w zbiórce zuchowej pod hasłem „Inny, dziwny czy wyjątkowy” prowadzonej przez harcerzy z Hufca Chrzanów. Następnie obejrzały przedstawienie „Krąg dobra” przygotowany przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chrzanowie.

W poniedziałek dzieci z gr IV wybrały się na warsztaty do muzeum, których tematyką były                        „Palmy wielkanocne”

Dzieci z gr IV uczestniczyły w warsztatach plastycznych w muzeum na temat „Marzanny”
Zabawy konstrukcyjne „Kosmiczne ufoludki” i zabawa z krzesełkami
„Słońce i ziemia”

zabawy badawcze „Noc i dzień” oraz praca plastyczna „Podróż wokół Słońca”

Zabawy badawcze

„Znane i nie znane bajki”
We wtorek odbyło się zajęcie plastyczne z podziałem na zespoły. Dzieci, które wylosowały los z zespołu musiały rozwiązać zagadkę na temat najpiękniejszych bajek. Na zakończenie każdy zespół przedstawił swoją gotową pracę i bohatera bajki.
Sto lat dla Babci i Dziadka!

Przedstawienie w Szkole Podstawowej nr 3
W środę 17 stycznia dzieci z grupy IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 3. Obejrzały tam przedstawienie „Diabełek” przygotowane przez uczniów tej szkoły. Na zakończenie zaproszono wszystkich gości do wspólnego kolędowania.

Niezwykłe Jasełka
11 stycznia dzieci z grupy IV wybrały się z wizytą do Ośrodka Opiekuńczo- Leczniczego na Kątach. Przedstawiły tam Jasełka. Widzami były pensjonariuszki Ośrodka. Spotkanie było bardzo wzruszające, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kolędowanie w ZNP
We wtorek 9 stycznia dzieci z grupy IV wystąpiły w Związku Nauczycielstwa Polskiego dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty. Zaprezentowały Bożonarodzeniowe Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Świątecznemu nastrojowi Jasełek poddali się widzowie oglądający małych artystów.

W poniedziałek dzieci z gr IV były w bibliotece na spotkaniu
Pt.” Nie przeproszę”

Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie IV.
W piątek 15 grudnia starszaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na Jasełka, wspólne kolędowanie i warsztaty plastyczne. Wśród zaproszonych gości były również Pani Dyrektor , Pani Intendentka i Panie Kucharki.
Po obejrzeniu jasełek dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi i panem katechetą wspólnie kolędowali. Następnie rodzice wraz z dziećmi wykonali bombki techniką  decoupage.
Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawach integracyjnych, wesoło się bawiąc.

W gr IV odbyło się zajęcie otwarte, którego celem była wspólna zabawa z rodzicami oraz wykonanie misia z bajki.
Na zakończenie dzieci z rodzicami robiły ciekawe  minki misia……podsumowujące całe spotkanie.

Dzisiaj odwiedziły nasze przedszkole dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3  z klasy I .W ramach współpracy przedszkolaki z gr III i IV przygotowały przedstawienie o „Pluszowym misiu” oraz zabawy integracyjne i kolorowanki.

„W krainie muzyki”
Dzieci z grupy IV wyprały się w podróż do „krainy muzyki”. Najpierw słuchały utworów muzyki poważnej, nastepnie wyrażały jej nastrój poprzez taniec. na zakończenie przedstawiły swoje odczucia w pracach plastycznych
.

„Pierwsza wizyta dzieci z Grupy IV w  Szkole Podstawowej Nr 3”

„Mali fotografowie”
Poznając zawód fotografa dzieci z grupy IV samodzielnie wykonywały zdjęcia.

Dzieci z gr IV były na warsztatach plastycznych w Klubie Literackim
„Pod muzami” oraz na wystawie malarstwa

W piątek dzieci z gr IV na zajęciach edukacyjnych wykonywały grzechotki
z materiałów ekologicznych na których po wykonaniu pięknie grały.

Starsze galerie
Wrzesień – Październik 2017r.