Grupa IV

 

 
 
GRUPA IV
 
Grupa pracuje w godzinach od 7:30 do 17:00
Język Angielski poniedziałek,
czwartek  
                       
w godzinach od 11:30 do 12:00
 
Religia            wtorek, piątek
                   w godzinach od 13:30 do 14:00
 
Konsultacje z nauczycielami: Anna Duplak środa 16:0017:00
                                              
czwartek 16:0016:30
                        Joanna Odrzywołek poniedziałek 16:0016:30
                                                  
wtorek 13:3014:00
                                             oraz wg. potrzeb
 
Wychowawcy:mgr Anna Duplak
             mgr Joanna Odrzywołek
Pomoc nauczyciela: Danuta Drożdż
 
W poniedziałek dzieci z grupy IV uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę z okazji VIII Chrzanowskiego Maratonu Czytania Dzieciom przy współorganizacji – XVII Ogólnopolski tydzień czytania „Czytanie łączy”. Na spotkanie zostały zaproszone znane dzieciom osoby, które miały możliwość przeczytania wybranej książeczki. Po spotkaniu dzieci wspólnie z animatorami puszczali bańki mydlane i częstowane były przez organizatorów słodkim upominkiem……..

 Tup tup tup był tu gród.

W czwartek 26 kwietnia dzieci z grupy III i IV wyruszyły na podbój Krakowa.

„ Pod Smoczą Jamą nasze spotkanie
Tu o legendach rozpoczniem bajanie

Kraka władanie czy kruków krakanie?
Krakowski całożerca — smoczuś czy morderca?

Rzeka za nami bystra została
Teraz wyprawa na wzgórze wspaniała”

Po powitaniu ze smokiem przedszkolaki wyruszyły na Wzgórze Wawelskie.

Tam zwiedziły Katedrę, dziedziniec zamku oraz Smoczą Jamę. Następną atrakcją nasze wycieczki był spektakl „Piękna i bestia” w Teatrze Groteska.

Pogoda dopisała i wycieczka nam się udała.

Dzieci z grupy IV były we wtorek w bibliotece na głośnym czytaniu ” Uśmiech żabki” poznały zasady rozwoju, życia i nazw żab.
 

W środę 25 kwietnia dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w niezwykłym koncercie. Odwiedziła nas była wychowanka Gabrysia oraz jej młodszy kolega Kacper z Przedszkola nr 5. Wraz z nimi przybyli uczniowie klasy 1ze Szkoły Podstawowej nr 3. Gabrysia przybliżyła wszystkim tajniki gry na skrzypcach, natomiast Kacperek zapoznał dzieci z akordeon. Zagrali dla nas również kilka utworów. Koncert poprowadziła dla nas mama Gabrysi. Dla gości wystąpili również nasi wychowankowie Ala i Szymon recytując wiersze.

 
 
W środę w gr IV odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców 
„Jak Koralik szukał wiosny w lesie”
 
 
Już ozimina szumieć zaczyna, Kwiatek
że nie powróci już.
I po tym można, od razu poznać,
że wiosna jest tuż,tuż…….
W czwartek dzieci z gr IV gościły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie z kl.III oraz wychowanków z ośrodka wychowawczego chorych na autyzm. Celem spotkania były wspólne zabawy integracyjne oraz przedstawienie teatrzyku wiosennego. Na pożegnanie była słodka niespodzianka dla naszych gości.
 
 
​​W środę 28 marca dzieci z grupy IV wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chrzanowie, gdzie wzięły udział w zajęciach sportowych z klasą I.
 
Do zająca przyszła kurka;
Ko, ko, ko, ko – zagdakała.
Z koszem jajek na pisanki
Mama kwoka mnie przysłała.
Zając podparł się pod boki;
– A to ci dopiero jajka!
Namaluje na nich tęczę,
i na każdym będzie bajka.
W gr IV zawitał nie spodziewany gość, który poszukiwał …….dzieci. Jak się okazało, był to zajączek szaraczek, który przyniósł dzieciom prezenty…. W zamian należało wykonać zadanie wskazane przez zajączka .Radość dzieci nie miała końca….
 
 
Pisanki, pisanki jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek….
W dniu dzisiejszym dzieci z grupy III i IV miały przyjemność wspólnie spożywać „Śniadanko Wielkanocne.” Pani dyrektor radośnie powitała wszystkie dzieci oraz pracowników. Przypominając jednocześnie o tradycjach Wielkanocnych i radosnym nadejściu zmartwychwstania Chrystusa Alleluja!………
 

W środę 21 marca dzieci z grupy III i IV wybrały się do biblioteki by uczestniczyć  w Dniu Kolorowej Skarpetki, czyli obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa.Przedszkolaki wzięły udział w zbiórce zuchowej pod hasłem „Inny, dziwny czy wyjątkowy” prowadzonej przez harcerzy z Hufca Chrzanów. Następnie obejrzały przedstawienie „Krąg dobra” przygotowany przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chrzanowie.

 
W poniedziałek dzieci z gr IV wybrały się na warsztaty do muzeum, których tematyką były                        „Palmy wielkanocne”
 
 
  Dzieci z gr IV uczestniczyły w warsztatach plastycznych w muzeum na temat „Marzanny”
Zabawy konstrukcyjne „Kosmiczne ufoludki” i zabawa z krzesełkami
„Słońce i ziemia”
 
zabawy badawcze „Noc i dzień” oraz praca plastyczna „Podróż wokół Słońca” 
 
Zabawy badawcze
 
„Znane i nie znane bajki”
We wtorek odbyło się zajęcie plastyczne z podziałem na zespoły. Dzieci, które wylosowały los z zespołu musiały rozwiązać zagadkę na temat najpiękniejszych bajek. Na zakończenie każdy zespół przedstawił swoją gotową pracę i bohatera bajki.
Sto lat dla Babci i Dziadka!
 
 
 Przedstawienie w Szkole Podstawowej nr 3
W środę 17 stycznia dzieci z grupy IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 3. Obejrzały tam przedstawienie „Diabełek” przygotowane przez uczniów tej szkoły. Na zakończenie zaproszono wszystkich gości do wspólnego kolędowania.
 
 
Niezwykłe Jasełka
11 stycznia dzieci z grupy IV wybrały się z wizytą do Ośrodka Opiekuńczo- Leczniczego na Kątach. Przedstawiły tam Jasełka. Widzami były pensjonariuszki Ośrodka. Spotkanie było bardzo wzruszające, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
 
Kolędowanie w ZNP
We wtorek 9 stycznia dzieci z grupy IV wystąpiły w Związku Nauczycielstwa Polskiego dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty. Zaprezentowały Bożonarodzeniowe Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Świątecznemu nastrojowi Jasełek poddali się widzowie oglądający małych artystów.
 
 
W poniedziałek dzieci z gr IV były w bibliotece na spotkaniu
Pt.” Nie przeproszę”
 
 
Świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie IV.
W piątek 15 grudnia starszaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na Jasełka, wspólne kolędowanie i warsztaty plastyczne. Wśród zaproszonych gości były również Pani Dyrektor , Pani Intendentka i Panie Kucharki.
Po obejrzeniu jasełek dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi i panem katechetą wspólnie kolędowali. Następnie rodzice wraz z dziećmi wykonali bombki techniką  decoupage.
Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawach integracyjnych, wesoło się bawiąc.
 

 

W gr IV odbyło się zajęcie otwarte, którego celem była wspólna zabawa z rodzicami oraz wykonanie misia z bajki.
Na zakończenie dzieci z rodzicami robiły ciekawe  minki misia……podsumowujące całe spotkanie.

 

 

Dzisiaj odwiedziły nasze przedszkole dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3  z klasy I .W ramach współpracy przedszkolaki z gr III i IV przygotowały przedstawienie o „Pluszowym misiu” oraz zabawy integracyjne i kolorowanki.
 
 

 

„W krainie muzyki”
Dzieci z grupy IV wyprały się w podróż do „krainy muzyki”. Najpierw słuchały utworów muzyki poważnej, nastepnie wyrażały jej nastrój poprzez taniec. na zakończenie przedstawiły swoje odczucia w pracach plastycznych
.

 

 

„Pierwsza wizyta dzieci z Grupy IV w  Szkole Podstawowej Nr 3”
 

„Mali fotografowie”
Poznając zawód fotografa dzieci z grupy IV samodzielnie wykonywały zdjęcia.

 

Dzieci z gr IV były na warsztatach plastycznych w Klubie Literackim
„Pod muzami” oraz na wystawie malarstwa

 

W piątek dzieci z gr IV na zajęciach edukacyjnych wykonywały grzechotki
z materiałów ekologicznych na których po wykonaniu pięknie grały.
 

 

Starsze galerie
Wrzesień – Październik 2017r.